STATUS:         gotowy do obioru   


to niestety nie oznacza, że siedzi sobie KOTEK grzecznie na półce, jest ładnie zapakowany w pudełeczku z kokardką, i czeka aż ktoś przyjdzie i go sobie zabierze do domu.

Kociak/kot, to żywe stworzenie i ... żyje, czyli biega, bawi się, dokazuje... brudzi się, czasami jest w lepszej, a czasami w gorszej formie, łapie jak i my różne wirusy/bakterie, po kontakcie z którymi ma katarek, lub inne drobne perturbacje zdrowotne.

Nie każdy kociak jest już poddany zabiegowi kastracji, bo to zabieg nieodwracalny, a większość z moich kociaków może być oddana zarówno jako kot rodzinny jak i kot hodowlany lub hodowlano-wystawowy. Dlatego w wielu przypadkach zabieg kastracji jest wykonywany dopiero po podpisaniu umowy jego sprzedaży, a przed jego odbiorem z hodowli.

Kociaki do nowych rodzin wydaję zawsze  ABSOLUTNIE ZDROWE, co potwierdza wypis hodowlany i jego pełna dokumentacja zdrowotna zawierająca:

  • aktualne badanie kliniczne
  • aktualne badania krwi ( morfologia i biochemia)
  • aktualne badanie parazytologiczne 

Słowem klucz jest słowo AKTUALNE, czyli zrobione jakiś czas temu niekoniecznie jest jeszcze aktualne, dlatego trudno oczekiwać, że każdy mój kociak/kot, na każdy dzień ma aktualne badania i może w wygodnym dla Państwa momencie zostać wskazany pacem, zapakowany i zabrany do domu. 

Wybaczcie, że tak to opisuję, ale żyjemy w dosyć dziwnych czasach i sprawy oczywiste muszę jednak wytłumaczyć, bo nie dla każdego moja oczywistość jest jego oczywistością ;)


Przed wydaniem kociaka/kota z mojej hodowli zwykle odwiedzam z nim gabinet weterynaryjny i przygotowuję aktualny... WYPIS HODOWLANY, wg mojego własnego wzoru i moich standardów :)  

Wypis hodowlany zawiera nie tylko aktualne badanie kliniczne z aktualnymi wynikami badań  i aktualną na dany dzień wagą kociaka.... zawiera również indywidualne zalecenia/informacje żywieniowe i hodowlane.


Monika Koc
Łódź,  luty 2024

Using Format